Mida peaks teadma enne piljardilaua ostmist?

Alustuseks peab teadma oma ruumi suurust, kuhu on soov piljardilaud paigutada. Vastavalt sellele saab valida laua suuruse. Seejärel tuleks teha valik disaini osas. Kuna meie poolt pakutavate piljardilaudade valik on üsna suur, siis soovitame ühendust võtta meie spetsialistidega, kes oskavad anda soovitusi ja koostavad pakkumise vastavalt Teie soovidele.

Lisavarustus tuleb eraldi soetada

Piljardilauale tuleb eraldi juurde osta lisavarustus. See tähendab kiid, kuulid, kolmnurk. Kiide ja kuulide valik on samuti üsna suur, mille hulgast klient saab omale meelepärase valiku teha kui selleks soovi on. Aga võite ka jätta selle meie hooleks, teeme nö standard pakkumise, mis sisaldab oma klassi parimaid saalikiisid ja kvaliteetseid kuule.

Tutvu lisavarustusega

Mis kuulub piljardilaua hinna sisse?

Piljardilaua hinna sisse kuulub Championship Teflon kangas, üldiselt kas sinine või roheline. Selle kanga osas on võimalik teha värvi suhtes muudatusi, mis piljardilaua hinda ei mõjuta. Aga kui kliendile meie poolt pakutav kanga sort ei sobi, siis loomulikult on võimalik seda muuta. See aga tähendab, et piljardilaua hinnale lisandub kanga meetri või tüki hind, olenevalt laua suurusest.

Kui palju vajab piljardilaud ruumi ja mis on piljardilaua mõõdud?

See oleneb kahest asjast – kii pikkusest ja laua suurusest. Järgnev tabel peaks asjasse veidikene selgust tooma. Siinjuures tasub meeles pidada, et tegu on ideaalvariandiga – üksikud takistused, näiteks postid, pole üldiselt probleemiks. Väiksema ruumiga hakkama saamiseks võib kasutada lühemaid kiisid.

Aga kui uks on liiga kitsas ja piljardilaud ei mahu sisse?

Sellist probleemi enamasti ei tekigi, kuna piljardilaud toimetatakse kohale tükkidena ja pannakse kokku kohapeal. Nii suuri osasid, mis uksest sisse ei mahu, laual ei olegi. Enamasti koosneb ka laua plaat mitmest osast ning ka selle ruumi sisse toomine ei kujuta endast suurt probleemi. Mõningate laudadega võib küsitud probleemi esineda, seega kindlasti ei tee paha, kui Te enne laua kohale toimetamist Meiega ühendust võtate.

Mul on vaja piljardilauda liigutada. Mida nüüd teha?

Piljardilaud pole lihtsalt üks suur ja raske mööblitükk ning selle suvaliselt ringi lohistamine pole laua tervisele sugugi hea. Sisuliselt on laua liigutamise juures vaja teha mitu samasugust tegevust, mis olid vajalikud laua esmase paigaldamise ajal. Kui hakata ise lauda liigutama, siis võib juhtuda, et te teete viga laua plaadile, riidele või portedele. Soovitame tungivalt pöörduda selle küsimusega spetsialisti poole. Oleme meeleldi valmis Teid selles osas aitama.

Miks kasutada piljardilaua katet?

Kui piljardilaual parasjagu ei mängita, siis tuleks see kinni katta. See hoiab laua katte tolmust puhtana ja kaitseb laua pinda ka juhuslike kahjustuste eest. Samas kaitseb see ka laua pinda otsese päikesevalguse eest.

Piljardilaua katted

Kuidas hooldada piljardilaua riiet?

Harja või puhasta tolmuimejaga oma lauda vastavalt vajadusele. Harjamise suund peaks alati olemaa laua “pea” poolt “jalgade” poole. Ehk siis alustada tuleks sealtpoolt, kus on tavaliselt kiikuul ning lõpetada sealpool, kus on ülejäänud kuulid mängu alguses. Harjatakse alati sirgete liigutustega. Kindlasti ei tohi teha ringjaid ja sik-sak liigutusi. Riiet tuleks harjata ka pordikummi alla jääval osal. Harjamise sagedus tuleks valida vastavalt mängimise tihedusele.

Riiet puhastades ei tohi mitte kunagi:

  • kasutada lauda puhastades kuuma vett
  • kasutada laua puhastamiseks mitteettenähtud puhastusvahendeid
  • kasutada lauda harjates liigset jõudu
  • harjata lauda ringjate liigutustega
  • kasutada rohket vett

Tavapärase kasutamise ja hooldamise korral peaks riie laual pidama vastu aastaid.